| 14mido a întrebat:

Buna TPU! Am o intrebare urgenta, tocmai ce am trecut clasa a 9-a pe profilul pedagogic de educator-puericultor care sunt cerintele pentru a ma transfera la clasa de invatator-educator? Este nevoie de examen de diferenta? Va rog sa-mi spuneti toate detaliile! Multumesc!

2 răspunsuri:
| kami10000 a răspuns:

Bună! Nu, nu este nevoie de nicio diferență. Atâta timp cât ai aptitudinile luate, te poți transfera liniștită. Doar că din câte știu eu, nu poți acum la început, ci abia dintr-a 10 a pentru că ai nevoie de o medie generală care să fie peste media ultimului copil din clasa unde vrei sa te trasferi.

| 14mido explică (pentru kami10000):

Multumesc din suflet!