| Tmaaa6 a întrebat:

Cei care ați terminat pe profil uman, ce facultate ați ales după? Mai am câteva luni sa aleg o facultate și habar nu am ce mi-ar plăcea să fac. (nu aș vrea să ma fac profesoară și nici la drept nu vreau să merg). Ce părere aveți?

4 răspunsuri:
| Dey15 a răspuns:

Pai uite eu acum termin clasa a 12. si am ales sa studiez Engleza si Psihologia. Pot sa ma fac traducator, psiholog, si profesoara(in cazul tau profesoara nu). Colega mea de clasa merge la management. Dar gandeste-te ce iti place si mergi pe directia aceea, ai sa vezi apoi ce oportunitati ti se vor ivi.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu toată lumea trebuie să aibă o facultate. Dacă nu știi ce-ți place, mai bine nu dai nicăieri, pentru că mai încolo o să zici că ți-ai pierdut timpul. Fă un curs. De gene, unghii, makeup. Se câștigă bine.

| Eireann a răspuns:

Am facut medicina dupa filologie. Am o cunoscuta care a stat un an acasa sa faca pregatire si a intra ls architectura dupa stiinte sociale. Ce vreau sa spun e sa nu te limitezi fiindca e profil uman.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am facut uman si am mers la Academia Trupelor de Uscat pentru care a trebuit sa invat algebra de real. Pe vremea mea nu se faceau meditatii si am invatat singur, acasa, dupa terminarea liceului.