| anonim_4396 a întrebat:

VA ROG ajutati-ma! Am mai scris o data, dar vad ca nu s-a postat.Am o dilema, mai bine zis nu sunt bine informata.Am terminat profil uman, am luat bacul, acum urmeaza o facultate si nu stiu ce sa aleg.Nu vreau : Litere si Medicina sub nici o forma.M-as axa spre DREPT sau FEAA. Mi-ar placea ceva la birou.Am cautat informatii pe net cu ce as putea urma la drept dar nu am gasit prea multe informatii. Daca intru la FEAA ce specializare sa aleg? Contabilitate,marketing, management? Dar contabilitate=matematica, eu nu am facut de mai bine de 3 ani. Daca aleg marketing ce pot sa fac dupa? La DREPT ar fi si specializareatongueolitia Comunitara, ce parere aveti? Va rog sa ma sfatuiti ce e mai bine sa fac?! Vreau sa-mi gasesc un loc de munca indiferent ca o sa raman intr-un oras mic sau Timisoara.Multumesc

Răspuns Câştigător
| sebipopescu1 a răspuns:

Cu politia comunitara sigur gasesti de lucru, insa cu restul mai greu. adica daca dai la drept sa te faci avocat cu greu ajungi in barou si iti ia mult timp pana ajungi sa faci bani calumea, iar contabilitatea si marketingu nu pra se cauta pentru ca sunt o gramada care termina aceste specializari

6 răspunsuri:
| ank a răspuns:

Cum sa dai la finante banci daca ai terminat profil uman?

Răspuns utilizator avertizat
| MicaMiceMils a răspuns:

Salut! Si eu sunt la un liceu, profil uman, anul 2 ..eu inca mai am timp sa ma hotaresc cu facultatea.Eu cred ca ar trebui sa dai la o facultate de istorie sau geografie, pentru ca ai facut profil uman. Dupa care pe viitor poti deveni cadru didactic in invatamant!

| Ciprianv1 a răspuns:

Incearca la Finante, Banci daca iti place sa stai la birou, sora mea a terminat cu profilul acesta si dupa aceea a lucrat la trei banci diferite, i-ar acum lucreaza in Dubai la aeroport findca stie bine lb Engleza si are un Sv strong.

| ank a răspuns (pentru Ciprianv1):

La finante banci nu se axeaza pe mate?

| MaraMara04 a răspuns:

Gata,m-am hotarat, o sa dau la Drept! Multumesc pentru raspunsuri