| anonim_4396 a întrebat:

Heii am 18 ani si sunt in clasa a 12-a la profilul filologie intensiv. Am o mare problema insa cu ce as putea face pe viitor. Am ales filologie pentru ca imi placea engleza si stiam ca nu fac mate, gand care m-a facut sa imi placa si mai tare insa acum regret. Termin filologia si prietenul meu e plecat in alt oras la facultate iar eu nu am unde sa dau. Nu vreau sa fiu profesoara si nici translator sau sa dau la drept etc. Talentul meu e desenul insa fiindca nu am fost la un liceu de arte nu am cunostinte pentru a trece probele. De asemenea as vrea sa fiu in acelasi oras cu prietenul meu pentru a ne putea muta impreuna. Acolo e insa o singura facultate. El mi-a sugerat sa merg la acelasi profil ca si el tehnologia informatiei si stiinta calculatoarelor. Insa eu nu am facut nici mate nici chimie nici biologie sau fizica si habar nu am pur si simplu. Ce as putea face daca profilurile sunt asa limitate?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Un pic cam tarziu sa regreti asta nu?
Pai, iti cauti un servici oarecare dupa ce iei BAC-ul si astepti pana termina prietenul facultatea si revine in orasul natal, ca sa fiti impreuna.