| realorfantastik a întrebat:

conteaza mediile generale din 9-12 pentru admiterea la facultate?

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Pentru multe facultati conteaza media de admitere la facultate, pentru unele conteaza un anumit procent media de admitere si alt procent media de bacalaureat. Ulte un comunicat:http://www.hotnews.ro/......ate.htm"Ca sa nu mai existe niciun fel de discutii, au fost eliminate din calculul mediei generale de admitere la facultate notele din timpul anilor de studii", a anuntat ministrul delegat pentru Invatamant Superior, Mihnea Costoiu. Ordinul care stabileste modalitatile de desfasurare a admiterii in anul universitar 2014-2015 prevede ca universitatile pot folosi la admitere media de la Bacalaureat si note de la examenele de BAC.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Momentan fiecare facultate are propria metoda de admintere, verifica la facultatea care te intereseaza ce conteaza si ce nu conteaza

| Lynna a răspuns:

Asta depinde de facultate.

| vasilicaandreea a răspuns:

Depinde de facultate

Răspuns utilizator avertizat
| unknownpink008 a răspuns:

Nu. S-a anuntat mi se pare ca si la stiri.

| SummerT a răspuns:

Din cate stiu, conteaza sa ai diploma de bac si bineinteles media la admiterea la facultate

| ClaudiaTheo a răspuns:

Conteaza foarte mult.Fratele meu a fost admis pe baza lor. happy

Răspuns utilizator avertizat
| ClaudiaTheo a răspuns (pentru realorfantastik):

Sincer,nu stiu happy Mama stie.