| Alexandra5550 a întrebat:

Dacă vreau sa fiu profesor de română de exemplu... Dacă dau pe mate info este ok? Nu prea ma vad pe filo, îmi place și pe partea de profil real, dar și română. Bineînțeles că fac facultatea de litere, dar profilul la liceu, mate info, este ok dacă vreau sa devin prof de rom?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu contează profilul de liceu ci facultatea și să faci și modulul psihopedagogic

| Osneros a răspuns:

Cui crezi că-i pasă de profilul din liceu?

| andreea567890123 a răspuns:

Daa
Deși mai mult te-ar fi ajutat filo, poti sa dai si de la mate info. Stiu multe persoane care au terminat mate info si s-au dus la litere.

In schimb, o sa te chinui cu anumite materii care nu o sa te ajute

| Alexandra5550 explică:

Ma refer dacă ma dezavantajează acest lucru, căci nu sunt sigura ca asta vreau și vreau sa și-ți dacă ma va dezavantaja asta mai târziu