| paul54 a întrebat:

Vreau sa știu dacă pot da la facultatea de politie daca sunt pe profil de mate-info? Eu sunt în liceu pe profil de mate-info dar vreau sa devin politist', sa rămân aici 4 ani?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti candida la facultatea de politie indiferent de profilul liceului absolvit. In schimb este bine sa urmezi un profil de filologie sau stiinte sociale, te va ajuta la admitere si putin chiar in facultate.

| paul54 explică (pentru Ioandelasal):

Pot rămâne pe mate-info si de prin clasa a 11sa încep sa mai lucrez teste din culegeri?

| Ioandelasal a răspuns (pentru paul54):

Poti face ce vrei, daca te poti pregati la ambele.

| Celcestietot a răspuns:

Nu știu despre ce facultate de politie vorbești, dar acolo dai admiterea în scris la limba română, o limbă străină și istorie (doar daca dai la academie, dacă nu, nu dai la ea).

| paul54 explică (pentru Celcestietot):

Deci îi bun și mate info?

| paul54 explică (pentru Celcestietot):

Eu sunt pe profil de mate-info dar vreau sa devin politist.De aceea vreau sa știu dacă pot da la politie cu acest profil? As putea ca din clasa a11a sa încep sa mai lucrez teste din culegeri? Având în vedere ca trebuie sa ma pregatesc si intensiv pentru bacul la mate. Cum sa fac sa reușesc?

| Celcestietot a răspuns (pentru paul54):

Poți să te muți la alt profil și bineînțeles că te poți apuca din clasa 11-a de învățatwinking.

| paul54 explică:

Pot rămâne pe mate-info și din clasa a11a sa încep sa mai lucrez teste din culegeri?

| paul54 explică:

Deci îi bine dacă rămân pe mate-info și din clasa a11a voi începe sa lucrez din culegeri teste pentru admitere bineînțeles ca va trebui sa învăț și pentru bacul la mate?