| anonim_4396 a întrebat:

Eu as vrea sa devin medic legist, dar nu prea stiu multe de aceasta meserie. Imi pueti da cateva detalii (gen: ce facultate trebuie sa fac, salariu)

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Te intreb si pe tine ce-i intreb pe toti cei care pun intrebari de genul asta.

Daca nu stii absolut nimic despre acea meserie, DE CE vrei sa te faci medic legist? Cum ai ajuns la concluzia ca asta ai vrea sa faci?

Ca sa-ti raspund si la intrebare totusi, pentru a deveni orice fel de medic ai nevoie de facultatea de medicina. Iar salariul este ca salariul de medic in Romania: mic. Iar avand in vedere ca medicii legisti lucreaza cu cadavre, nici pe anumite atentii nu te poti baza.

Tot mai vrei sa te faci medic legist?

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Daca nu ma insel, iti trebuie facultatea de drept iar salariul nu este chiar minunat in Romania.