| Ana0127 a întrebat:

Hei TPU sunt clasa a-8-a si as vrea sa merg la Colegiul Militar Mihai Viteazul Alba Iulia vreau sa intreb daca sunt grele probele sportive si cam ce ne-ar pune sa facem la ele. Cu cate fete o sa stau in camera? O sa facem baie la comun toate fetele? Ce program au zi cu zi? Este greu la militar?

2 răspunsuri:
| Cosmin183M a răspuns:

Testare Psihologica
Testare aptitudini fizice
Intreviu de orientare si evaluare

| Doroftei_Alexandra_2003 a răspuns:

Nu este chiar atat de greu, dar ai un program fix de trezire si culcare, si ai doar 3 ore pe zi de invatat sau de facut ce vrei, iar la probe ai de alergat un traseu lung in cateva minute, sa da un test la matematica, unul pentru IQ si unul la engleza, cred si trebuie sa stii bine o limba straina