| CristiMI a întrebat:

Am fost chemat sa sustin probele sportive pentru Colegiul Militar Liceal Mihai Viteazul din Alba-Iulia. Intrebarea mea este urmatoare: ce trebuie sa iau la mine in afara de echipamentul sportiv? Si la testarea psihologica in functie de ce se verifica daca esti ADMIS sau RESPINS? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unelte pentru scris. Haine de schimb. Bani cat de multi poti. Mancare de dus daca stai departe.
La testarea psihologica sunt teste de logica, de atentie, de memorie, etc. Exemplu:
un sir de cifre 2, 4, 6, 8. Ce urmeaza?
Sau intr-un timp oarecare sa elimini (prin taiere)toate figurile geometrice care au o codita in sus sau la dreapta sau in jos, etc. diferite forme geometrice puse intr-o ordine logica. sa spui ce lipseste. Sunt asemenea teste pe net.