| Fabiana2R a întrebat:

Hei TPU sunt la profilul stiinte sociale insa as dori sa dau la facultatea de electronica, telecomunicatii si tehnologia informatiei..credeti ca as face fata sau as intra, avand in vedere faptul ca eu fac 2 ore de mate pe sapt, 2 de fizica? imi puteti oferi si cateva detalii cu privire la admitere? ofer funda

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Poate ca intri, depinde de conditiile de admitere, dar o sa faci faţă foarte greu - daca o sa faci faţă. O sa faci foarte multe materii tehnice, bazate pe mate si fizica, nici chiar pentru cei care au facut mate-info nu e chiar la floare la ureche. Informatii despre admitere (nr. locuri, materii de examen etc.) poti gasi aici http://www.electronica.pub.ro/index.php/admitere/admitere-licenta
Eventual cere o parere si profilor tai, celui de mate si celui de fizica, nu stim cata materie faci in cele 2 ore si cat de buna esti la acele materii. Succes!

1 răspuns:
| Charlotte02 a răspuns:

Hei,nu stiu despre admitere,dar mie toti profii mi-au repetat ca nu are importanta profilul liceului, poti merge mai departe unde vrei. Evident, o sa iti fie mai greu decat unuia care a facut un profil de specialitate in liceu, dar nu e imposibil, poate cu ceva pregatire si cu multa perseverenta:* si eu sunt in aceeasi situatie si nu imi fac griji ca nu voi reusi big grin bafta