| Anca123420 a întrebat:

Vreau sa dau admitere la Facultatea de matematica informatica de la Universitatea Bucuresti. Acolo mi se dau 3 subiecte de matematica: algebra, geometrie si analiza(dintre care trebuie sa rezolv doar unul. Eu o sa incerc algebra). Unde pot sa gasesc niste exercitii, teorie ca sa ma pregatesc. Va rog puteti sa ma ajutati?

3 răspunsuri:
| Ruxandra15 a răspuns:

La facultate se da si teorie la examen. Cel mai bine e sa iei legatura cu un profesor de matematica si sa intrebi ce recomanda el. Acum e usor ca alegi proba, gandeste-te cum era acum 30 de ani cand se dadeau toate 3

| Anca123420 explică (pentru Ruxandra15):

Nu sunt sigur ca se da si teorie... Oricum un link catre niste exercitii de unde pot sa lucrez ar fi binevenit. Multumesc pentru raspuns happy

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Anca123420):

Iti spun ce mi-a zis mama care a dat de 2 ori si nu a reusit cu 8 iar ungurii au intrat cu 5