| Petrovic a întrebat:

Păreri Facultatea de Inginerie Aerospațială Universitatea Politehnica București?
Mă interesează: Navigație Aeriană, Construcții Aerospațiale sau Sisteme de Propulsie.
Care este cea mai bună? Care sunt avantajele? Care sunt dezavantajele?
Modele de subiecte pentru admitere de unde aș putea lua? La Algebră, Fizică și Analiză matematică.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Toate specializarile sunt bune, nu conteaza. Dar nu iti imagina ca faci cine stie ce lucru practic legat de aeronave, tot ce vei face acolo sunt probleme de matematica, fizica si programare. Abia la locul de munca vezi si tu o aeronava sau o parte din ea laughing
Cum am spus, nu e deloc o facultate usoara si nici frumoasa, dar poate o sa iti placa sa lucrezi in domeniu. In plus sunt salarii foarte mari.

Gsesti modele de subiecte pe site. Cauta admitere UPB 2018 si sunt niste teste acolo.