| annais22336 a întrebat:

Vreau sa devin avocat... am de ales între filologie si științe sociale...(as vrea sa dau in iorga) care este mai bun? Care m-ar ajuta mai mult? As vrea cât mai multe informații +părerile voastre. Dau fundaa:*

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ambele profile te ajuta cam la fel, poate cu un oarecare plus pentru stiinte sociale.

| Sadop a răspuns:

Eu ți-aș recomanda totuși științe sociale dacă ești sigură că vrei să faci asta, chiar dacă e ok și filologia!
Uită-te pe internet la ce ore se fac la cele 2 specializări și vezi cam ce ți-ar plăcea mai mult.
Ai vrea să nu mai faci mate, fizică, chimie, biologie deloc din clasa a 11-a? Alege filologie.
În mare, cele două seamănă, din clasa a 11-a se diferențiază puțin.
Baftă!