| GoneGril a întrebat:

Hei!
Urmează să încep facultatea la Constanța (eu nu sunt din zonă) și sunt foarte indecisă ce să aleg, între a sta la prietenul meu, sau să aleg căminul, cu 3 sau 4 persoane în cameră. Precizez că mi-ar plăcea să stau la cămin, pentru că sunt o fire sociabilă și distractivă, și am conceptul că cei mai frumoși ani de student, se trăiesc în cămin, însă problema este că printr-un ghinion am intrat la cu taxă și vreau neapărat să învăț temeinic anul ăsta, ca de anul viitor să trec la buget. Lucrul ăsta nu mi se pare foarte realizabil în cămin, sau poate sunt eu prea sceptică.
Dacă sunt printre voi care au stat în cămin în perioada studenției, aș fi recunoscătoare să-mi împărtășiți sfaturile.
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Alege caminul. O sa regreti mai tarziu daca nu stai la camin acum. Si un alt aspect, relatiile astea formate inaintea fdacultatii se cam termina, si nu vrei sa stai in casa cu cineva pe care nu mai suport.

| OoBunnyoO a răspuns:

Eu nu am stat la camin, insa am avut colege care au stat. Toate au intrat si au ramas la buget.

Sunt petreceri si este galagie, insa nu iti imagina ca este insuportabil. Evident, atat timp cat exista oameni care au putut sa faca chestia asta, nu este imposibil.

| Laura78 a răspuns:

Alege caminul, dupa cum ai spus, esti si sociabila si te vei intelege probabil cu colegii tai.