| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt student la o alta facultate la buget, inghet anul urmator si intru la o alta facultate, tot la buget, trebuie sa platesc vreo taxa?

2 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Daca renunti la o facultate si incepi alta se poate tot la buget (daca indepliesti conditiile), dar numai un anumit numar de semestre, adica din anii de la facultatea noua se scad anii la buget care i-ai facut la cealata facultate, si numai in diferenta respectiva vei fi la buget.
Sper ca ai inteles cum am explicat eu.

| Mihai03 a răspuns:

Si cum vrei tu sa intri intr-o alta facultate la buget cand deja esti la una? nu ai cum. va trebuie sa platesti taxele pentru facultate