| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Vreu sa devin medic veterinar, bineinteles e cam devreme pentru mine sa ma gandesc la asta, fiind in clasa a VII -a, trebuie intai sa termin liceul, sa merg la facultatea de medicina veterinara. Ce ar trebui sa stiu pentru inceput? La facultate se invata despre fiecare boala pe care o poate avea un animal, adica simptome, prin ce se manifesta, cum se trateaza? Spuneti-mi si mie cei care stiti ce ar trebui sa invat, sa stiu,. Ar trebui sa-mi cumpar si sa citesc carti despre chestia asta? Funda cel mai folositor raspuns

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Deocamdată este necesar ca în clasa a-IX-a să alegi un profil Ştiinţe ale naturii, să înveţi foarte bine Biologia şi Chimia.
De asemenea, trebuie să fii un iubitor de animale, să îţi placă toate şi să fii dornic să le ajuţi şi să ai grijă de ele.
Eu zic să începi de acum să citeşti despre animalele mai deosebite, ia-ţi un atlas eventual.
Eu îţi doresc spor la învăţat şi să-ţi împlineşti dorinţa.
Pa-pa.

| anonim_4396 explică (pentru Hydrangeaceae):

Mersi mult, imi voi lua un altas si ma voi apuca de invatat

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Deocamdata trebuie sa fii foarte bun la biologie si chimie.Trebuie sa-ti placa animalele, nu numai cele de companie ci si caii, vacile, oile care traiesc in grajduri.

| anonim_4396 explică (pentru mira):

La biologie am media 10, deci nu-i problema si la chimie am media 9 deci la fel nu e problema. Cat despre placutul animalelor, imi plac mult animalele

| drogh a răspuns:

În general se începe cu studiul animalelor, adică rasa lor, şi mai multe detalii, apoi despre boli, etc. Dacă vrei de acum să începi să studiezi, poţi să mergi la librărie şi să-ţi achiţionezi o carte din care să-ţi faci o părere.

| anonim_4396 explică (pentru drogh):

Mersi mult, o sa imi iau o carte de la librarie si o sa ma apuc de citit.

| Juliet10 a răspuns:

Cam asa. cunosc personal un medic veterinar. incepe de acum cu lucrurile de baza. gen rase de caini/pisici, boli cunoscute, cum se ingrijeste corect un caine/ o pisica etc.

| anonim_4396 explică (pentru Juliet10):

Ok, mersi mult, o sa-mi iau carti sa citesc.