| andreea964 a întrebat:

Heii,
Am terminat o scoala postliceala in anul 2019, pana in prezent nu am profesat deloc, iar acum ma gandesc ca la toamna sa incep o facultate in cu totul alt domeniu. Credeti ca ar fi o idee buna?
Am 24 de ani.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sincer, nu-ti foloseste la nimic facultatea aia, fiindca nu vine cu loc de munca asigurat.
Crezi ca poti sa-ti gasesti ceva dupa terminarea ei, in situatia in care tu ai deja o profesie si nu ti-ai gasit inca de munca in acest domeniu?

| zilog a răspuns:

Pune mâna pe muncă cât o să îti mai cumpere bunicii geacă și pantofi!?
Alții la vârsta ta su și copii!

| Adrian5575 a răspuns:

Daca nu iti place meseria pe care ai dobandit-o la scoala postliceala, poti sa faci o facultate sau o alta postliceala. Dar alege ceva ce sigur o sa iti placa, sa nu zici peste 3-4 ani ca nu iti mai place nici aia si sa pierzi si timp si bani. Bani pe care probabil ii ai de la parinti.

| Ana1687 a răspuns:

Fă ce simți, asta depinde doar de ce vrei tu să faci în viitor