| georgy_7464 a întrebat:

am terminat scoala sanitara postliceeala in anul 2006 si pana in prezent nu am profesat iar acum mi s-a oferit in sfarsit ocazia, as dori sa stiu daca ma pot angaja sau trebuie sa dau niste examene pentru acest lucru datorita faptului ca au trecut 5 ani de la absolvireVa multumesc

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să ai autorizația de liberă practică, în rest te perfecționezi la locul de muncă, etc.
Pa, pa.

| Riot a răspuns:

Cunosc pe cineva care se afla in aceiasi situatie ca si tine, o cunostinta care are "pile" prin conducerea spitalului judetean i-a spus ca ii trebuie in jur de 2.000 de euro ca sa poata ocupa un loc, neavand bani a plecat in strainatate unde a lucrat pentru a strange aceasta suma, intre timp locurile libere au fost ocupate.
Din cate am inteles cei care au dat bani copiau cu cartea pe masa la concurs, asta e Romania noastra...

| cumtecheama a răspuns:

Ce parere ai de melodia asta :
Zaruha - Imi ajunge
http://www.youtube.com/watch?v=OQVLko4D6PM