| alittlegirl29 a întrebat:

Heii:* Imi puteti da exemple de meserii din care se castiga cat de cat bine?(Si daca se poate si ce studii trebuie sa urmez pentru acea meserie.) Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| WhOo a răspuns:

Programator, arhitect, medic, procuror, politician(la noi in tara mai ales ). Pentru toate trebuie sa urmezi o facultate de profil

| CuriousStuff a răspuns (pentru WhOo):

Up, up you go.
Mai adaug ca pentru arhitect si programator trebuie sa fii foarte bun, pentru procuror si politician trebuie sa ai pile sau foarte multi bani.
Pentru medic... ambele rolling on the floor Glumesc.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se castiga foarte bine ca croitoreasa, nu trebuie scoala multa, dar trebuie sa fii foarte buna ca sa fii cotata "de lux" si sa ajungi sa faci rochii superbe.
In principiu, in toate meseriile se castiga foarte bine, sau mai putin bine, tine doar de ambitia ta, de cat de mult inveti si cat de departe ajungi cu educatia, facultatea, masterate, burse internationale si in final, ajungi si la salarii mari.
O alta varianta ar fi o afacere mica, bazata pe pasiunea ta si extrem de multa munca, care iti poate aduce bani foarte multi, orice, un atelier mic de croitorie, de cosmetica, de impletit ceva, de pictat sau chiar de gemuri si conserve facute in casa, extrem de apreciate zilele astea, mai ales daca sunt organice.

| WhOo a răspuns:

La noi in tara pentru orice ai nevoie de pile, in afara conteaza ce stii sa faci happy

| bobocul0206 a răspuns:

Eu cred ca se castiga destul de bine in politie. Daca esti inca in liceu ar trebui sa te pregatesti mult mai bine pe materiile (Romana, Istoria romaniei, engleza si sport ) te poti duce la Bucuresti la Acadrmie umde vei avea cazare, veinsta in internatul lor si dupa 3 ani vei intra direct pe post si nu pe post de subofitet ci de ofiter. Iar salariul este undeva la 30 de mil in bani vechi. Eu zic ca este destul de bine, la 23 de ani sa si un loc de munca stabil si destul de bine platit si sa mai fii si respectat

| WhOo a răspuns (pentru bobocul0206):

"respectat" laughing, la cum sunt respectati politistii in ziua de azi...