| AnnaAstery a întrebat:

Din totdeauna mi-a placut sa lucrez, sa vorbesc si sa le dau sfaturi oamenilor. Eu sunt la profil socio-umane la liceu si as vrea sa imi dati un sfat pe viitor. Ce meserie as putea urma? (in afara de psiholog) Mi-as dori sa devin un consilier. Imi puteti spune in ce constra aceasta meserie sau imi puteti spune alte meserii ce as putea sa le urmez? Multumesc anticipat si funa! happy

1 răspuns:
| flavius01 a răspuns:

Nu am informatii exacte, dar nu este vreo diferenta prea mare. Cred ca tot Facultatea de Psihologie trebuie sa o urmezi si pentru a deveni consilier. Pai, ai mai putea sa incerci o meserie in domeniul public: agent imobiliar de exemplu. Daca iti place sa vorbesti cu oamenii si sa le dai sfaturi, acest domeniu iti vine ca o manusa.