| Icedrops a întrebat:

Heii TPU. Am tot vazut ca unii au scris despre acest subiect si nu au avut foarte multe raspunsuri, eu sper ca totusi mie sa imi raspundeti mai multi fiindca va cer parerea. Am inceput facultatea de teatru, televiziune si artele spectacolului in Bucuresti, apoi de acum un an m-am mutat in Ankara cu parintii mei. Cand am ajuns aici, am dat la o universitate tot in acest domeniu si m-au pus sa repet si anul precedent pe care l-am inceput in Romania. Profesorii din ciclul primar pana chiar si in cel de facultate multi mi-au spus ca am talent la actorie. In prima faza am zis ca e o prostie si ca nu as vrea sa fac asta, eu visam sa devin psiholog, cu toate ca am si mult talent la scris, povesti, scenarii si mai multe. Totusi, am vazut ca aici in Turcia, industrria fimelor si serialelor e foarte dezvoltata. Am gasit cateva castinguri la care as putea participa in Istanbul. Credeti ca meseria de actor e frumoasa, se poate trai din asa ceva, bine, acum nu e mare problema de bani, dar as vrea sa ma mut apoi in Istanbul pe picioarele mele si sa nu mai depind de parintii mei. Cand am inceput facultatea, mama mea nu a fost deloc de acord cu asta, cine sa spunem ca ma mai sustinu e tatal meu. Va rog, am nevoie de parerile voastre. Dau si fundita. Ps: va rog sa ma scuzati daca am mai gresit la gramatica, doar ca nu prea am mai folosit romana in ultimul timp si sper ca nu v-am plictisit. Chiar am nevoie de parerile voastre. Multumesc, ( teşekkürler ).

Răspuns Câştigător
| PorumbaDianaMagdalena a răspuns:

Am matusa care este actrita si chiar are un salariu okey. Sa stii ca daca faci asta poti sa faci pe Mikey Mouse sau ceva de genu in locuri publice si castigi bai din astea. Sper sa te ajute.Da, poti trai din asta, Am 2 verisori care traiesc foarte bine.

1 răspuns:
| cristi1212 a răspuns:

Poti trai foarte bine din asta, dar la fel de bine poti sa mori de foame. Sunt multi oameni care vor sa faca asta, unii poate mai talentati ca tine, altii cu pile(ca peste tot). Nu cred ca e o idee foarte buna sa iei o decizie legata de viitorul tau in functie de ce spunem noi aici. Inteleg ca-ti place actoria si asta e un lucru foarte bun, o sa faci ceea ce iti place, dar pana sa faci bani o sa ai mult de munca. Daca esti dispus sa-ti asumi riscul asta iti urez succes.