| likebamse a întrebat:

Unde pot să mă angajez după ce termin facultatea "Artele spectacolului (Actorie)"?

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Pai ori poti sa profesezi meseria de actor cu o trupa de teatru eventual, sau sa incerci sa-ti gasesti vreun rol intr-un film sau serial romanesc ori poti la randul tau sa te faci profesoara de teatru. Eu zic sa nu faci facultatea asta asa, sa fie facuta, ca o astfel de facultate e prententioasa ca locuri de munca si daca chiar n-ai pasiune mare si nu esti genul care sa fie gata oricand de deplasare nu e pentru tine.