| anonim_4396 a întrebat:

Hello again! Îmi place mult aici! E o placere nevinovata! Cred ca am nevoie de încurajari și apelez la voi. Vreau sa urmez un curs pentru a fi tehnician aplicare gene. Ok, totul bun doar ca mi-e frica sa nu o dau în bara; sa termin cursul și sa nu ma descurc sau sa nu am cliente. Mai am un an de facultate și aici intervine alta frica. Vreau sa îmi folosească la ceva și sa nu stau acasă cu tot cu 2 facultăți. Deci mi-e frica de viitor, de viață pentru ca nimic nu e cum mi-am imaginat.

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Viata nu prea iese asa cum ne-am planuit noi niciodata :-)
Daca si reusit sa faci 2 facultati sigur te descurci sa pui gene :-) si daca esti amabila si faci treaba cu grija si migala o sa si cliente ca vorba circula repede, eu am recomandat-o pe fata la care merg eu la cel putin la 4 colege de la munca si toate au fost multumite.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Termini 2 facultati si vrei sa te apuci de pus gene false?
Asta este profesia pe care ti-o doresti cu ardoare sa o profesezi, dupa atata invatat?
Iarta-ma, dar sunt total dezamagita, sa nu ai tu pic de ambitie sa-ti iei ceva de munca, pentru profesiile pentru care ai invatat toti ani astia? De ce?

| PetraMath a răspuns (pentru Violleta2022):

Vreau sa am un venit suplimentar din acest motiv îmi doresc sa fac acest curs, pana termin facultatea. După normal ca îmi doresc sa lucrez în ceea ce am investit. Doar ca, vezi tu. o fata care aplica unghii ia 6000 de lei pe luna și o profesoara 3000. Vorbesc despre orașul în care locuiesc.

| sierra1 a răspuns:

"mi-e frica sa nu o dau în bara; sa termin cursul și sa nu ma descurc sau sa nu am cliente"

dacă nu incerci nu ai cum să știi deci dă-i 'nainte!

Răspuns utilizator avertizat