| împreunăfacembine a întrebat:

Hello,

Ce facultăți credeți ca sunt de viitor în România? În sensul ca după ce termin ce fel de facultate pot avea un job bine plătit?
Vreau răspuns concret, deoarece vreau sa știu care ar fi acelea. Oricum eu sunt decis personal pe ce sa merg, dar vreau sa știu în ce domenii s-ar câștiga cel mai bine.

Răspuns Câştigător
| AlexValentinn a răspuns:

Eu as pune pe primul loc medicina, se castiga salarii enorme ( nu de la inceput) + ca iti faci si cabinetul tau particular mai iei si de acolo o galagie de bani. Un medic primar, sef de sectie si cu cabinet privat unde ia 200 lei pe consultatie si poate are 10 pe zi, ajungi pe la 10000 euro pe luna lejer, dar in acelasi timp e si cea mai grea facultate si cea mai lunga, faci 6 ani. Pe locul 2 as pune dreptul unde te poti face avocat, judecator, procuror etc. Pe locul 3 as pune IT, politehnica sau cum ii zice la facultatea aia.

2 răspunsuri:
| CIaudiu a răspuns:

IT, economie, arhitectura, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicina.