| Colban_Anamaria_1997 a întrebat:

Hello,am o intrebare eu am vreau sa devin medic si de cand am fost admisa la liceu nu am intrat la chimie-biologie.problema este ca eu sunt acum in clasa a-x-a si m-am transferat in vacanta dintre semestre si am venit inapoi la stiinte sociale.stiu ca e o mare prostie problema este ca nu stiu ce drum sa aleg ajutati-ma va rog vreau ca acest vis al meu sa nu se stinga, dar am am mare nevoie de biologie-chimie.si e foarte greu, ce sa fac? orice sfat e bine venit! dau funda pentru cel mai bun raspuns! Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| lucian_2018 a răspuns:

Eu sunt la acest profil (stiinte sociale) si iti spun ca e aproape imposibil sa mai devii medic daca termin cu acest profil.
Sa iti zic si de ce. In primul rand din clasa a 11 ea nu o sa mai faci nici biologie nici chimie. Pentru ca nu e de baza. In al doilea rand vei avea probleme sa te transferi mai incolo. Daca vrei sa faci un pas, gandeste-te repede ca anii trec si visul tau se va disipa.
Daca vrei medic atunci transfera-te inapoi.

| Colban_Anamaria_1997 explică (pentru lucian_2018):

Da stiu ca e imposibil dar nu ma mai pot intoarce.si asta e acum trebuie sa accept ca acest vis va ramane doar un vis. orisicum multumesc de raspuns happy

7 răspunsuri:
| lucian_2018 a răspuns:

Inca mai ai timp sa iti indeplinesti visul. Nu e tarziu.

| Colban_Anamaria_1997 explică (pentru lucian_2018):

Da,dar mie imposibil sa riau toate materiile care le-am pierdut! asta esad

| lucian_2018 a răspuns:

Asa e. Aici ai dreptate.
Dar in 2 ani de zile recuperezi materia zic eu.

| Colban_Anamaria_1997 explică (pentru lucian_2018):

Da.cred.dar inca nu am luat o decizie!

| meseriasul88 a răspuns:

Buna eu vreau sa iti urez bafta sper ca nu am deranjat

| Colban_Anamaria_1997 explică (pentru meseriasul88):

Hey nu ai deranjat.multumesc frumos!big grin