| MissBaW a întrebat:

HEllo TPU :*. CE poti sa devii daca termini profilul de filologie sau stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! teoretic, te poti inscrie la ce facultate vrei, insa indicat e sa urmezi o facultate care are legatura cu ce ai invata in liceu, nu sa te duci la o facultate gen Matematica, Fizica, Informatica sau Medicina, bazata pe materii pe care nu le-ai studiat in liceu. Asa ca iti recoman Facultatea de Litere, Drept, Filozofie, Psihologie, Stiinte politice, Geografie si geologie, Istorie si arheologie. Successi in alegerea facultatii potrivite!

1 răspuns:
| Zeflemitoarea a răspuns:

Te poţi duce unde vrei tu. Nu contează profilul.