| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am nevoie de un raspuns urgent! Ce studii sunt necesare pentru a deveni educatoare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Liceul pedagogic sau colegiul universitar pedagogic sau a unei şcoli echivalente liceului pedagogic sunt studii necesare pentru ocuparea unui post de educatoare.
Te pup!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este nevoie de absolvirea unui liceu pedagogic.

| JustRoxanne a răspuns (pentru Ioandelasal):

Si de exemplu daca am terminat liceul la profilul filologie? Ce studii imi mai trebuie?

| Ioandelasal a răspuns (pentru JustRoxanne):

Cred ca trebuie un institut sau un modul pedagocic dar cel mai bine afli de la inspectoratul scolar.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru JustRoxanne):

Bună.
Ai nevoie de facultate și implicit de primul modul de psihopedagogie pentru a preda la generală.
Pa, pa.