| MissPussy a întrebat:

Hey, Buna! Care sunt meseriile cele mai bine platite pentru o femeie? (in afara de medicina)
Dau FUNDA! big grin

Răspuns Câştigător
| aleahimk a răspuns:

Buna! Meseriile mai bine platite sunt in domeniul IT, notarii, judecatorii au salarii mari ( poti reusi intr-una din aceste functii dupa studiile necesare si bineinteles daca te si atrage; una e sa ai un job pentru bani -dupa un timp il lasi - alta e sa muncesti cu placere si sa vezi si rezultate ).Ar mai fi si ca translator o optiune si aici ma refer la unele limbi mai rare : araba, japoneza. Se plateste mai bine la traduceri/ foaie pentru o limba rara decat pentru engleza, franceza, limbi mult mai accesibile.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curva, video chat, cam astea cauta lumea in 2013.

| aleahimk a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce esti rautacios? Intrebarea e serioasa din punctul meu de vedere. Mai bine-i dadeai un raspuns bun, ar fi apreciat. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru aleahimk):

Nu-s rautacios. Si raspunsul meu e cat se poate de serios, crede-ma,; a nivelul prostiei din Romania sunt multi care cauta asa ceva si se fac bani frumosi.

| Aylee a răspuns:

Arhitect, webdesigner, it-ist, avocat

| Imagirlhi a răspuns:

Sti ce cred eu? nu e important dacă o meserie e bine plătită..Ci e important sa o faci cu pasiune. Dacă faci ceva cu drag o faci bine si dacă o dai bine primește mulți bani.E simplu..Niste meseri ar fisaddin domenii dif):model IT designer actor happy