| tamycrazy99 a întrebat:

Hey char acum imi trebuie un raspuns deci va rog sa fie rapid
deci... Eu sunt pe clasa a 7 a si dupa ce termin si clasa a 8 a vreau sa dau la Dinu Lipatti in Bucuresti ( sigur ati auzit toti de el ) si intrebarea mea este : pot da si la actorie si la conto daca nu pot va rog sa imi spuneti la actorie se face mult canto ca eu ma bazez pe astea actorie si canto. vreau sa mai stiu si informatii despre internat si eu sunt din Arges deci pe foile alea de admitere in licee nu imi arata si pa cele din Bucuresti ( stiu ca am vazut la sora mea ) deci cum fac sa ma inscriu?
Cel mai rapid raspuns primeste funda :*

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

O sa-ti raspund doar de principiu:
1. E cam devreme sa vrei toate datele despre o admitere care va avea loc in urmatorul an scolar; pina atunci pot aparea modificari in metodologie.
2. Liceele cu profil vocational, cum e si Dinu Lipatti nu apar in fisele cu optiunile pentru absolventii claselor a opta pentru ca admiterea se face in primul rind in baza probelor de aptitudini, nu a mediei de la evaluare.
Si la Dinu Lipatti ca si la oricare liceu de arta se dau intii in primavara aceste probe de aptitudini care variaza in functie de sectie. Daca vrei sa afli detalii de pe acum suna ( tu sau parintii tai) la secretariatul liceului ( la actorie la Liceul de arta Bancila din Iasi s-a dat de ex un monolog)
3. Liceul D. Lipatti are si internat
http://www.colegiuldinulipatti.net63.net/internat.php

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident, AM AUZIT de Dini Lipatti. Ei bine, nu stiu cum poti da admiterea si cum vei fi admis. Dar daca faci canto, usor poti face si actorie. Mai greu (chiar imposibil) este invers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze! Dinu Lipatti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand am citit ca iti trebuie raspuns chiar acum, am crezut ca iti moare vreo pisica prin casa sau te aleraga un clan de somalezi. Esti clasa a 7-a si la absolvirea clasei a 8-a vrei sa dai la Dinu Lipatti. Adica peste un an si jumatate... Dar vrei raspunsul chiar acum. Ma urmaresti?

| kiv1990 a răspuns:

Eu n-am auzit de dinu lipati