| pantera_1547 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu ce fel de persoane sunt in Lipatti, cu ce medii se intra si cum se fac admiterile la canto..si daca pot sa intru si la canto dar si la actorie laughing. Adica prin ce fel de persoane ma refer daca sunt rockeri p'acolo sau daca sunt doar persoane care asculta pop... Si daca sunt din Bucuresti pot intra la internat? laughing Stiu ca sunt multe intrebari, scuze laughing
Funda! >:

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să ai medie de trecere ( minim 5 - media de admitere ) şi TREBUIE să dai probe eliminatorii ( vocaţionale )!
Media finală a celor admişi depinde şi de concurenţă...

Trebuie să dai Evaluarea Naţională normală ( Română + Matematică ) şi, în plus, TREBUIE să dai ( în luna mai 2015 ) Probele de aptitudini pentru "vocaţional" ( arte/muzică ) - vezi detalii despre probele de aptitudini în Anexa nr. 3 la ordinul M.E.N. nr. 4432/29.08.2014 de la linkul :
http://www.edu.ro/index.php/legaldocs/22040

http://www.isjbraila.ro/......I_2015.pdf

NU poţi sta la Internat dacă eşti din Bucureşti!

Toate cele bune.