| dirtyraccoon a întrebat:

Hey! Se poate face facultate de actorie in Anglia? Are cineva ceva informatii legat de asta? Orice informatie imi este utila. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

NU! In primul rand, nu ai sanse sa intrii la actorie in Anglia, bariera fiind limba si criteriile de selectare.
Te sfatuiesc sa faci facultatea de actorie in Romania, daca esti isteata si cand o termini, aplici pentru joburi de actor in Anglia. Odata cu facultatea, studiezi masiv si engleza, cu dictie si tot tacamul, ca sa poti sa ai o sansa dincolo.

| Artanis a răspuns:

Pai ce varsta ai si in ce oras?
https://www.academiccourses.ro/Cursuri/Actorie/Marea-Britanie/Anglia/
Un link ca sa intelegi ca raspunsul e da.