| BlackR0se a întrebat:

=D.
Imi place foarte mult limba engleza.Si alte limbi straine, dar cel mai mult engleza love struck.
Ce meserie (care sa te si plateasca bine >: ) as putea avea in viitor? >8-
De exemplu :translator... dar ma gandesc la faptul ca poate sunt si alte meserii care sa-mi placa big grin.
Fundita!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu te gandeti la o profesoara? eu asta vreau :X:X
poti sa mergi cu un job in strainatate, unde sa fii redactor la o revista sau la un ziar in limba engleza
sau un ghid turistic-asta e valabila si in Romania sunt multi turisti care viziteaza Romania si au nevoie de indicatii in castelul lui Vlad tepes de exemplu
daca stii minim 5 limbi straine, poti lucra ca stewardesa, pe avion, sa le spui oamenilor sa isi puna centurile, etc. Eu voiam tare mult cand eram mai mica sa devin stewardesa, dar iata ca voi fi profesoara de romana sau engleza. Succes, continua sa inveti, niciodata nu ai invatat destul o limba straina!

4 răspunsuri:
| nutuxcristian a răspuns:

Heyy! Din moment ce iti plac limbile straine (en-fr si altele) poti sa te duci in domeniul aviatiei ca stewardesa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmezi relatii internationale apoi te poti angaja (ori aici ori in strainatate) ca ghid in diferite expozitii, muzee etc.

| aℓℓ3XAnDry a răspuns:

Stwuardesa

| AncaElla a răspuns:

Poti sa te angajezi la un aeroport, e destul mare salariul.