| superpissy40 a întrebat:

De la profilul filologie as putea iesi translator? In ce consta mai exact aceasta meserie? Daca pot iesi,este o meserie de viitor,ce facultate as putea sa urmez si credeti ca este o alegere buna? Mie imi plac limbile straine, mai ales engleza si franceza.Banuiesc ca trebuie sa stiu toate timpurile verbale,conjugari,cuvinte multe la aceste limbi, nu? Funda :3

1 răspuns:
| Ezeru a răspuns:

Da poti sa iesi translator. Mi se pare ca trebuie sa te duci la facultatea de litere. Unde poti iesi profesor, translator.
Da este o meserie de viitor si am auzit ca se castiga bine.