| Vecina a întrebat:

As vrea sa aflu niste raspunsuri din partea voastra.

1. Daca urmez facultatea de limbi straine ls bucuresti, la sectiunea romana-spaniola, ce meserie pot practica in Spania pe urma?

2.Va fi cautata psihologia pe viitor, daca da in ce ramuri si in ce tari?

3. Ce meserii sunt cele mai cautate in Spania acum?

4. Ce sanse am sa profesez in afara ca psiholog, agent de turism si translator?
MULTUMESC!

1 răspuns:
| pengu a răspuns:

Buna,
daca nu faci decat facultatea de limbi straine, in Spania banuiesc ca poti profesa doar ca profesor (asta daca nu mai stii si alta meserie).
meseria de psiholog este destul de cautata, dar din pacate nu asa mult si la noi, dar se pare ca va fi, intr-un viitor apropiat.
sansele de a profesa sunt destul de mari, daca stii meserie, dar ca psiholog, cel putin,(si poate si translator) pot spune ca ai sanse destul de mari.
bafta happy