| Salamandra44 a întrebat:

Trebuie să învâţ la şcoală ca să fiu actriţă portugheză?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Poti face cursuri de actorie si teatru si ca sa fie mai de succes facultatea de teatru si actorie de la Bucuresti. Ca vei fi portugheza, asta depinde ce nationalitate ai tu. Daca o ai romana, vei fi actor roman, doar daca traiesti in Portugalia dupa cativa ani de munca legala poti lua cetatenia portugheza, astfel nu ai cum sa fie o "actrita portugheza".

8 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Iată rețeta pentru a deveni actriță portugheză:

Pasul 1: Devii actriță
Pasul 2: Îți iei cetățenie portugheză

Partea bună este că pașii pot fi schimbați între ei. Partea proastă este că nu prea cred că ești capabilă de niciunul.

| Ineys a răspuns:

Nu cred ca poti sa fi actrica portugheza din moment ce tu esti romanca. Pare rau ca ti-am distrus visele. In cel mai bun caz actrita romanca.

| Salamandra44 explică (pentru Ineys):

Serios? Si atunci cum a ajuns o moldoveancă actriţă portugheză?

| Digikey a răspuns:

Depinde ce rol primesti daca trebuie sa deschizi gura sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vis frumos

Răspuns utilizator avertizat
| bmerry a răspuns:

Poți face un curs de actorie. Nu te întreba nimeni de studii. Dacă ai talent nu trebuie sa știi matematica sau chimie. Dar trebuie sa vorbești corect și sa ai dicție.

| Pica1990 a răspuns:

Nu normal