| cevazacelamineintorace a întrebat:

Eu sunt la gimnaziu si imi doresc cel mai mult sa devin actrita, la ce materii trebuie sa invat foarte bine ca sa ma ajute apoi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ai talent, iese el la iveala. Este bine ca-ti doresti asta, dar mai iti trebuie doua elemente fara de care dorinta ar fi seaca: talent si ambitie.
Nu trebuie neaparat sa inveti la vreo materie in mod special. Dar, ar trebui sa ai un vocabular cu mult peste cel fundamental, deci pune putin accent pe literatura. Eu zic sa intri la un cenaclu, unde vei desfasura anumte activitati.

3 răspunsuri:
| gagica a răspuns:

Eu cred ca la limba si literatura romana pentru ca sa te ajute sa comunici corect...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall proasto mailove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai limba romana, si limbile straine eventual pentru ca ai avea sansa sa ocupi un post de actrita in strainatate, sau sa joci piese in franceza, engleza, spaniola, germana...Sa pui baza si pe educatie plastica(desen), sa stii sa abstractizezi lucrurile, adica sa desenezi ce simti, sa te manifesti.Asa iti va fi mai usor si in meseria ta. Si muzica, ar fi misto sa te ocupi de ea.Cam atat.A.si apoi sa urmezi un Liceu de Arte, ceva... Te pup.Bafta