| Kisses a întrebat:

Îți poți găsi de lucru cu o postliceala de farmacie sau asistent medical la noi în tara? Dar în alta tara te poți angaja ușor?

Răspuns Câştigător
| Caduceus a răspuns:

Daca faci postliceala faci 3 ani la ambele specializari.
Postliceala sanitata->Asistent medical generalist
Postliceala farmaceutica->Asistent de farmacist (facultatea tine 5 ani!)
In domeniul farmaceutic se castiga mult mai bine iar ca fata iti garantez ca vei gasi loc de munca foarte rapid...
Ca AMG va fi mai greu pentru ca ai mai putin timp liber si depinde de specializarea pe care o alegi.
In alta tara te vei angaja foarte usor ca AMG, cu farmacia e mai greu dar se gaseste...

1 răspuns:
| xXAnonymaxX a răspuns:

Pai ..pentru a deveni asistent medical nu e foarte usor nici in Romania si nici in alta tara.In Romania spre exemplu trebuie sa faci Scoala Postliceala Sanitara timp de 3 ani sau Facultate timp de 4 ani