| edr47 a întrebat:

I-mi poate spune cineva unde se gaseste arhiva fostei intreprinderi MARMURA S. A B-dul Bucurestii Noi nr 25?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @edr47! Ar trebui să o găseşti la Arhivele Naţionale. Dacă încercaţi să vă reconstituiţi anii de vechime, în cazul celor care au lucrat la vechile întreprinderi de stat, există două posibilităţi pentru ca aceştia să-şi poată dovedi vechimea în muncă şi, în felul acesta, să beneficieze şi de drepturile care li se cuvin: fie obţin actele de la Arhivele Naţionale, fie în justiţie.
Mari succese!