| Adryydream a întrebat:

Imi doresc sa ma fac psiholog happy Ce calitati credeti ca ar trebui sa am pentru aceasta meserie?

6 răspunsuri:
| DenisaAbdn a răspuns:

Sa ai in primul rand vocatie, empatie, compasiune, sa ai o personalitate puternica, complexa si sa fii echilibrat rational si afectiv.

| Mlov3u4ever a răspuns:

Trebuie sa stii cum sa vorbesti cu oamenii adica sa ai rabdare cu ei si sa ai o logica buna. zic eubig grin.happy

Răspuns utilizator avertizat
| Marina01 a răspuns:

Pai...sa stimuleze pacientul,sa nu fie plicticos sau agresiv, sa aiba incredere in sine si sa fie putin misterios, sa il ajute pe pacient sa se confrunte cu realitatea dar intr-un mod placut, sa nu-si eticheteze pacientii, sa aiba oarecum si simtul umorului!

| Alomateca a răspuns:

Psihologie cu medii foarte mari

| Andres91 a răspuns:

Trebuie sa fie o persoana calma, rabdatoare, trebuie sa stii sa vorbesti cu cineva care e intr-o stare grea. si toate calitatile legate de astea...