| JulianaMark a întrebat:

ce calitati credeti ca ar trebui sa aiba o stewardesa?

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Din ce am vazut eu calatorind cu avionul, aspectul fizic chiar nu este extrem de important. Nici gand de 90-60-90. Trebuie sa aiba rabdare in primul rand-asta e bine in special pentru ea, daca nu e o fire rabdatoare din fire o sa-i fie destul de greu in meseria asta, apoi sa stie sa vorbeasca frumos cu calatorii, sa stie sa zambeasca (si astea tot din rabdare vin). Dar, mai presus de orice, sa fie constienta de faptul ca ea o viata o sa serveasca oamenilor de mancare sau de baut in avion, ceea ce uneori poate parea umilitor. Daca vrei sa te faci stewardesa iti recomand mai intai sa incerci cumva sa faci macar o calatorie cu avionul, sa vezi exact ce face o stewardesa happy

| JulianaMark explică (pentru mixxjim):

Am fost. stiu cu ce se mananca happy

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

D.p.d.v corporal ar trebui sa fie inaltuta, sexy si frumoasa. Zic eu.
D.p.d.v moral nu cred ca ar trebui sa aiba vreo calitate morala. Doar sa se inteleaga bine cu pasagerii.
Nu trebuie sa aiba rau sau frica de avion/inaltime si trebuie sa stie limbi straine. Cred ca doar engleza este de ajuns.

| Pikaciuuu a răspuns:

Pai cred ca trebuie sa fi destul de isteata, sociabila si prietenoasa, sa stii limbi straine thinking Si din cate am auzi sa ai 90-60-90 laughingblushing