| Ally a întrebat:

Imi place mult sa dansez [dans modern], am 2 diplome una de la un concurs si una de coregrafa. Am 15 ani si as vrea sa fac o meserie din asta nu sa folosesc doar ca hobby. Ce as putea sa fac ca in viitor sa am o meserie la care se castiga bine, coregrafa sau dansatoare de dans modern? ...mersi.winking

6 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Nu cred, sigur, trebuie sa te duci la scoala si sa faci o meserie (facultate, etc.) caci pentru dans este cam tarziu. Cunosc o familie de unde a plecat cea mai buna balerina a tari la ora actuala, dar a inceput de mica iar pe la 7 ani facea scoala de balet in Rusia la una din cele mai mari scoli de balet din lume si a stat departe de familie ani intregi pana peste majorat (la scoala). Dupa terminare a fost imediat recrutata de cele mai mari scene ale lumi, dar nu stiu sa fi stat acasa mai mult de doua saptamani pe an, in rest la scoala si pe scena. Din cate stiu eu de pe la 3-4 ani tot asta a facut. Cred ca 15 ani sunt cam multi pentru asa meserie, dar este posibil ca asazisa dansatoare de dansuri moderne sau mai pe romaneste, "animatoare" posibil intr-un bar sau cabaret. Aici trebuie sa mai cresti caci nu primesc sub 18 ani datorita "activitatilor" extra care sunt de baza in acel domeniu. Cred ca o scoala ar fi mai buna. Oricum succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi pl sa dansez dans modern

| zooooza a răspuns:

Cred ca ai castiga bine din ambele.
Dar eu cred ca as alege dansatoare.
P. S. Mult succes in realizarile tale.

| Ally explică:

Oricum fac scoala,,, si pot sa ma inscriu si la niste cursuri de dans modern ca sa avansez ca te primeste si la varsta asta...winking

| Ally explică:

Oricum fac scoala,,, si pot sa ma inscriu si la niste cursuri de dans modern ca sa avansez ca te primeste si la varsta asta...winking

si dansul modern e una si ''animatoare'' e alta

| Paula_1292 a răspuns:

E frumos sa fii dansatoare, dar cred ca ai castiga mai bine fiind coregrafa.happy