| denisa302 a întrebat:

Imi poate da cineva informatii cu privire la salariul unui tehnician dentar? Stiu ca variaza si depinde de cat de bun esti si cata munca depui, dar as dori sa stiu cateva cazuri concrete...de la ce suma se porneste si pana la cat poate sa ajunga. Atentie: ma refer la salariu in Romania! Astept raspunsuri, multumesc.

Răspuns Câştigător
| callie2 a răspuns:

Depinde daca ai laboratorul tau sau daca esti angajat. Daca esti angajat ai un salariu fix. Daca ai laboratorul tau, banii depind de cat ai de munca. Ia oricum in considerare ca banii de pe un pacient se impart cu doctorul(60/40, din care 60 ia doctorul..procentul variaza. de obicei doctorul ia mai mult) iar tu ai mai multe cheltuieli(materialele). Sper ca te-am ajutat.

6 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Gasesti aici informatii referitoare la indatoriri http://ro.wikipedia.org/wiki/Tehnician_dentar, legea dupa care lucrezi http://www.dreptonline.ro/legislatie/lege_tehnician_dentar_2007.php cat despre bani am gasit ca se dau cam 1000 de lei pe luna acum depinde de la o firma la alta http://www.tpu.ro/......m-cautat/, parerea mea!
Good luck! :-*

| denisa302 explică (pentru Latinmoon):

Primul link- "wikipedia inca nu are o pagina despre tehnician dentar"
al doilea l-am gasit si eu la primul search pe google, plus ca eu am intrebat altceva
al treilea link ma duce la tpu.ro si atat

multumesc, dar nu m-a ajutat cu nimic

| Latinmoon a răspuns (pentru denisa302):

Asta e, macar am incercat!winking

| denisa302 explică (pentru Latinmoon):

Aaa, m-am prins acuma si eu cum sta treaba pe aici, e ceva gen care raspunde la mai multe intrebari, nu conteaza daca sunt utile sau nu laughing))

| Latinmoon a răspuns (pentru denisa302):

Nu mai asta am gasit si eu asta ti-am trimis doar atat!batting eyelashes