| Helena08 a întrebat:

TPU! Care este salariul unui tehnician dentar in Romania, dar si in strainatate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| axel112 a răspuns:

Asta se stie direct tu nu auzi ca medici romani sunt asa de bine agreati in strinatate ca primesc triplu cat primesc aici nu conteaza de care esti de exemplu un medic tehnician dentar desigur cu note excelente in facultate si diploma in franta are triplu sau de patru ori mai mult ca aici

| Helena08 explică (pentru axel112):

Evident ca in strainatate salariile sunt mult mai mari, dar(conform intrebarii) pe mine ma intereseaza o valoare estimativa.

| axel112 a răspuns (pentru Helena08):

Acum sa-ti spun cam cat nu pot, difera de experienta, de cabinet fiecare are ofertele lui stiu doar ca salariul este mai mare in franta de 2 ori ca la noi asa aproximativ gasesti oferte mai bune si mai durabile acolo