| MitroAlex94 a întrebat:

Imi puteti explica ce se face la fiecare ramura a politehnicii enuntate mai jos? Vreau sa imi aleg una dintre ele la facultate si nu prea stiu la ce se refera fiecare si care ar fi cea mai buna optiune.
*Calculatoare si tehnologia informatiei -Calculatoare;
-Tehnologia informatiei ;
*Inginerie electrica -Electrotehnica
*Inginerie electrica (lb. engleza)- Inginerie electrica si calculatoare (lb. engleza)
*Inginerie electronica si telecomunicati -Electronica aplicata -Tehnologii si sisteme de telecomunicatii
*Ingineria sistemelor -Automatica si informatica aplicata
*Mecatronica si robotica -Robotica

1 răspuns:
| AlexRAC a răspuns:

Si eu sunt interesat! daca poate sa raspunda cineva care cunoaste.