| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune ce face mai exact un ajutor de bucatar?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! depinde de restaurant si de bucatarul principal, la inceput iti arat despre pregatirea meniurilor, asamblarea etc. apoi esti ca un fel de argat, da aia, fa aia, spala aia etc. apoi te lasa sa faci de toate..ca si cum tu ai fi bucatarul si el ajutorul..stiu din sursa sigura.
O zi buna si frumoasa sa ai!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ajutorul de bucatar este un fel de asistent pe langa doctor. Pregateste ingredientele, face curat, spala...

| xCatastrophe a răspuns:

Pai un ajutor de bucatar e ca un "mini-bucatar". EL face curatenia in bucatarie face cumparaturi spala vasele si face partile usoare ale unui fel de mancare. DEpinde ce vrea bucatarul -seef sa faca si ce-i da de munca. Depinde de la restaurant la restaurant terasa sau alte locuri. Sper ca te-am ajutat happy