| AlexanderAlex1 a întrebat:

Salut, ce face un ajutor de bucatar?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cureti cartofi, ceapa

| Superior a răspuns:

Aduce ce cere bucatarul...
-Ba,tu,adumi spatula si ouale batute!
-Da, da imediat...
-MAI REPEDE IN ****** TAU
-Incerc domnule... uitati...
-Esti lent ca naiba, de acum incolo iti pun numele de slow-motion, si daca mai intarzi asa, te dau AFARA!
-(planset)

| Yasmin875 a răspuns:

Curata morcovi, cartofi, ceapa. Face ce zice bucătarul.E un fel de sluga de a lui.

| Ivy86 a răspuns (pentru Yasmin875):

Un fel de sluga... Când te aud... Toții marii și renumiții bucătari ai lumii au pornit ca ajutor de bucătar.
E clar ca doar asa înveți baza bucătărie, furi meserie și câștigi experienta.

| Ivy86 a răspuns:

Curata cartofii și taie legumele....si spala vesela.

| MihaelaAnonimis a răspuns:

Ajutorul de bucătar de obicei face curăţenie în bucătărie ( spală vesela, şterge masa, eventual dă cu mopul sau mătura). Curăţă anumite fructe, legume sau le spală. Mai exact face cam tot ce zice bucătarul, dar, desigur, şi bucătarul are partea lui de muncă: prepară mâncarea ( o condimentează, feliază, aşază în farfurii etc).
Sper că te-am ajutat. happy