| MrMouse44 a întrebat:

Imi spuneti va rog cele mai importante chestii care sa le invat la mate si romana pentru examen?

Răspuns Câştigător
| BeRock a răspuns:

La română invata genurile literale si lucrează la compuneri, iar la mate aproape in fiecare an au dat mai mult subiecte din geometrie...

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Trebuie sa te rogi pentru o minune.

| OnuOnulică a răspuns:

Învață ce ți-au predat profesorii pentru că în principiu tot ce se predă ar trebui să se dea la examen.

| StephanSaiyan a răspuns (pentru OnuOnulică):

Nu chiar tot, in programa sunt niste chestii care nu apar, iar uni profesori nu le fac, insa acele chestii apar la examen si bietul elev (cum sunt si eu ) nu prea are ce face