| FriendsShow a întrebat:

Cum se face ca am 9 la mate 10 la romana si la astea mai importante am note mari si la biologie am 7 7 si 6 crying... spuneti-mi si mie cum sa invat la bio pentru cls a V|-a pentru ca profa ne da test fff des si doreste sa ne mareasca notele mereu...sad deci cum sa fac sa invat?

4 răspunsuri:
| bunny_6472 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa iti si placa nitel. dar chiar daca iti place sau nu trebuie sa inveti. ia carte si caietul si stai intr-o camera unde sa nu te deranjeze nimeni. dar nu te ridici din 10 in 10 minute ca te duci nu stiu unde sau zici ca iei o pauza. stai acolo pana vei reusi sa inveti. subliniaza ideile mai importante si incearca sa le retii. dupa ce crezi ca ai invata ceva da-ti singura un test si vezi ce ai retinut din lectie. repeta si in pauza inainte de ora si vei reusu. funda?

| Mоиica a răspuns:

Stii si profa noastra ne dadea test foarte des.Anu' trecut invatam lectile zilnic si cand ne dadea test nu mai invatam. Si luam noate destul de mari 9. :d. Dar anul asta nu am mai incatat de loc si am luat 4.norocul meu ca nu l-a trecut.Si apoi invatam lectile zilnic si la celalate lucrari am luat note mari. Bafta.:*

| Valentin333 a răspuns:

Frate sa numeste copiat sunt multe moduri
si daca ai 10 la mate si 9 la romana nu o sa iti fie greu sa scrii niste uvinte in mana sau pe o foaie si sa le scoti pe ascuns in ora

| coSSmiN97 a răspuns:

Www.fituica.ro te va ajuta:))