| Samyyyyy a întrebat:

Daca ma apuc acum sa invat la mate si romana de la zero pentru examen, e prea tarziu?

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Depinde la ce nivel esti acum si cat ai de recuperat.
Acum mai poti merge si la "noroc" dar nu iti recomand.

Apuca-te pana nu ajungi la exament tot cu aceste cunostinte de acum.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te referi la examenul de bac. Nu! Niciodată nu este târziu, atât timp cât vrei și te motivezi.
Eu spre exemplu, am învățat în ultimele două săptămâni pentru bac la română și psiho și am luat 7. Fără copiuțe, fără nimic. La mate recunosc că am făcut meditații anul din a 12 a, dar acolo nu luam fără meditații, însă amuzant este că la mate am luat aproape 9. laughing) Poți trage și din asta o concluzie, că învățând mai asiduu și mai din timp, e posibil să iei o notă mai mare, dar nimic nu este imposibil. Tu dacă te apuci deja de pe acum, e și mai ok. Claaar o să iei cu note mai mari. Așa că lasă teama că ar fi târziu și apucă-te serios de studiu că ai timp berechet. happy